نحوه شستشوی لباس های ورزشی

پوشیدن لباس درجه یک تیم محبوب خود دارای لذتی است که فقط کسایی که اونو تجربه کردن میتونند درک کنند ، در واقع شما لباسیو می پوشید که بازیکن مورد علاقه شما هم همونو می پوشه و این شما رو چند قدم به باشگاهتون نزدیک تر می کنه و علاوه بر این شما از آخرین فناوری های بکار رفته در لباس نیز بهره مند می شوید. اما شاید این سوال تا حال واستون پیش اومده باشه که چه نکاتیو باید برای نحوه شستشوی این لباس ها رعایت کنید. ما در این مقاله میخوایم چند راهکار کاربردی و بهتون معرفی کنیم.

 

هیچ وقت لباس خودتونو همراه با لباس های کلفت و ضخیم مثل جین در ماشین لباسشویی نیندازید ، چرا که ماشین های بخصوص هوشمند لباسشویی برای شستن این لباس ها فشار بیشتری را به لباس خواهند آورد و در این بین ممکنه به لباس های شما فشار وارد بشه ، علاوه بر این امکان انتقال رنگ مشکی یا آبی لباس یا شلوار جین به لباس شما نیز وجود داره.

اگه لباس شما متشکل از رنگ های روشن مثل سفید و یا خاکستری هست انو با لباس های مشکی قاطی نکنید ، چرا که امکان انتقال رنگ تیره بخصوص مشکی به لباس های روشن زیاد است.

 

چند نکته مهم

۱– لباس سفید را حتما جداگانه بشویید

۲-لباس های رنگی را میتونین با هم بشورین ولباس های مشکی روهم باهم

۳-لباس های خاکستری و آبی را میتونین با هم بشورین

۴-لباس را با آب سرد بشویید و از آب گرم استفاده نکنید چرا که ممکنه به اسپانسر ، شماره و سایر علائم روی لباس که بصورت پرس گرم حک شده اند آسیب بزند.

۵- از پودر یا مایع لباسشویی مخصوص لباسشویی استفاده کنید که مانع از زبر شدن پارچه لباس می شوند

۶-لباس های درجه یک عمدتا دارای فناوری خشک و خنک نگه داشتن لباس هستند ، یعنی بسرعت رطوبت را از خود دفع میکنند ، منظورما اینه که پس از اتمام خشک شدن خودکار لباس در ماشین

لباسشویی جدا از چلاندن لباس خودداری کنید و برای خشک شدنش از نور مستقیم آفتاب اصلا استفاده نکنید و لباس را روی جا رختی در جایی که باد پنکه یا هوای بیرون بدور از نور به آن میخورد بگذارید و مشاهده می کنید که بسرعت لباس خشک میشود.

۷- لباس را قبل از شستن حتما وارونه کنید تا به شماره و تگ روی لباس در ماشین لباس شویی صدمه وارد نشود

۸-اگر لباس شما دکمه دار هست حتما انو باز نگه دارید تا مانع از شکستن اون در هنگام دور سریع ماشین شوید

۹- لباس رو جای خیلی گرم یا خیلی سرد نگهداری نکنید چون هر دو محیط باعث صدمه زدن به شماره و تگ های پرسی لباس میشوند.

۱۰- و نکته اخر اینکه تا جایی که ممکنه از اتو کردن لباس خودداری کنید و سعی کنید با گذاشتن لباس در لای یک شی صاف چروکی لباس را از بین ببرید و اگر مجبور شدید لباس خود را اتو کنید حتما یک پارچه نخی نسبتا ضخیم مانند شال یا روسری بانوان روی لباس پهن کنید تا از تماس مستقیم حرارت سطح اتو به لباس جلوگیری شود ، چرا که حررت مستقیم باعث آسیب زدن به شماره و تگ لباس میشود.شستشوی لباس را در آهسته ترین و نرمال ترین حالت ممکن قرار دهید.

فیت اسپرت کانون هواداری شما


  • مرسی عالی بود

  • خدا خیرتون بده چند ماهه دارم لباسمو دستی میشورم خراب نشه یه وقت 😂😂