تیم ملی مراکش

 

درباره مراکش اولین حریف تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

پس از قرعه کشی جمعه ۱۰ آذر در کاخ کرملین ایران حریف های خود را در گروه دوم شناخت. اسپانیا پرتغال و مراکش به همراه ایران به عقیده بسیاری از کارشناسان گروه مرگ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه  را تشکیل داده اند.شاید  بسیاری از هواداران فوتبال ایران برد ساده ای را برای تیم ملی کشورمان در مقابل مراکش متصور باشند.ما در این مقاله از فیت اسپورت قصد بررسی این موضوع رو داریم باید ببینیم آیا واقعا مراکش برای ایران حریف ساده ای است؟برای یافتن پاسخ این سوال با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

مراکش چگونه و با چه شرایطی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه رسید؟

مراکش در مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی در قاره آفریقا با گابن، مالی و ساحل عاج همگروه بود. از همان ابتدا مشخص بود که رقابت اصلی برای صعود از این گروه بین مراکش و ساحل‌عاج درخواهد گرفت. با این حال مراکشی‌ها شروع چندان خوبی نداشتند. آنها در بازی اول مقابل میزبان‎شان گابن با تساوی بدون گل متوقف شدند و در خانه با رقیب اصلی‎شان ساحل‌عاج هم به تساوی بدون گل رسیدند. پیروزی ۶ بر صفر برابر مالی تا حدودی آنها را به صعود به جام‌جهانی امیدوار کرد اما یک تساوی بدون گل در بازی برگشت مقابل مالی دوباره کار را برای آنها سخت کرد. مراکشی‎ها با سه تساوی بدون گل و یک پیروزی ۶ بر صفر تیمی مقتدر در خط دفاع و البته پرنوسان در خط حمله نشان داده بودند. پیروزی سه بر صفر مقابل گابن در بازی پنجم باعث شد بازی آخر مقابل ساحل‌عاج تبدیل به بازی صعود شود. مراکش در حالی که فقط به یک تساوی برای صعود نیاز داشت در زمین ساحل عاج دو بر صفر پیروز شد تا با سه پیروزی و سه تساوی، ۱۱ گل زده و بدون گل خورده به‌عنوان تیم اول گروه خود به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کند

با بازیکنان اصلی مراکش  بیشتر آشنا بشوید

مراکش آنچنان هم که به نظر می رسد تیم بی مهره ای نسیت و حداقل از لحاظ تیم هایی که در آن ها بازیکن لژونر دارد نسبت تیم ملی ایران در وضعیت بهتری برخواردار است البته بدیهی است که این نکته دلیل قطعی بر بالا بودن کیفیت فنی آن ها نیست.

بازیکنان شاخص این تیم شامل مهدی بن‌عطیه(یوونتوس)، اشرف حکیمی(رئال مادرید)، نبیل ضرار(فنرباحچه)، نوردین آمرابات(لگانس)، حمزه مندیل(لیل)، سوفیانه بوفال(ساوتهمپتون)، امین حارث(شالکه)، حکیم زیاش(آژاکس)، کریم ال احمدی(فاینورد)، زهیر فضال(بتیس) و هاشم مستور(میلان) میباشند. قطعا شرایط تمرینی این بازیکنان با توجه به اینکه در تیم هایی بزرگ اروپایی قرار دارند با شرایط تمرینی و امکانات اکثر بازیکنان تیم ملی ایران تفاوت دارد و این موضوع نشان دهنده ی کیفیت استاندارد این بازیکنان میباشد.

در مورد مربی تیم ملی مراکش و اظهار نظراتش بیشتر بدانید

هروه رنارد»، سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش پیش از آن که روی نیمکت مراکش بنشیند، سرمربی «لیل» فرانسه بود. اما سابقه کار در آفریقا را با مربی گری در تیم های ملی ساحل عاج، زامبیا و آنگولا را داشت. او پس از صعود با مراکش به جام جهانی، گفت: «اگر به همین مرحله راضی هستید، من می توانم استعفا بدهم. من برای رویاهایم مرز نمی گذارم چون همیشه بلندپرواز و زیاده خواه بوده ام.»

او برای این بلندپروازی ابزار لازم را هم دارد. هروه رنارد بیش تر بازیکنانش را در لیگ های اروپایی می بیند. دروازه بانش، «منیر مهند محمدی» ملقب به «منیر»، بیش از ۷۰ بازی در «نومانسیا» اسپانیا انجام داده است. در خط دفاعی این تیم می توان کاپیتان «مهدی بن‌عطیه»، مدافع «یوونتوس» ایتالیا را دید؛ بازیکنی که آرزوی هر تیم حاضر در جام جهانی است. کنار بن‌عطیه، بازیکنانی مانند «نبیل ضرار» از «فنرباغچه» ترکیه، «مانوئل داکوستا» از «باشاک»‌ ترکیه و «اشرف حکیمی» از «رئال مادرید» حضور دارند.

بررسی سیستم و شیوه احتمالی بازی تیم ملی مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

سیستم احتمالی تیم ملی مراکش

 

تیم مراکش در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در قاره آفریقا در بیشتر بازی های خود با سیستم ۱-۳-۲-۴ به میدان رفت و به نظر نمی رسد با توجه به بازیکنانی که در این تیم حضور دارند، قابلیت انعطاف زیادی در استفاده از سیستم های دیگر را داشته باشد و احتمالا با همین سیستم در جام جهانی ۲۰۱۸ حاضر خواهد شد.

و در آخر

به نظر تیم ملی ایران در اولین بازی جام جهانی بازی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بارزی چندان ساده ای نخواهد داشت هرچند که مراکش ساده ترین حریف ایران در اولین بازی های جام جهانی در تاریخ ادواره گذشته این جام است اما دست کم گرفتن این تیم احتمالا برابر با حذف و خداحافظی زود هنگام ما در این دوره از جام جهانی خواهد بود.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید. نظرات خودتون رو در مورد این بازی و تیم ملی مراکش با ما در میان بگذارید.

فیت اسپورت کانون هواداری شما


تماس بگیرید.